7 rád, ako mať viac peňazí a väčšiu finančnú hojnosť

7 rád, ako mať viac peňazí a väčšiu finančnú hojnosť

Predstav si situáciu, keď si nevieš dať s niečím rady, nevieš, ako ďalej. Si v slepej uličke. Vyskúšala si všetko, čo poznáš. Akoby však to, čo vieš, nestačilo na vyriešenie tvojho problému alebo starostí.
Čo vtedy urobíš?

Otvoríš internet a googliš riešenia a skúsenosti iných? Kúpiš si knihu, ktorá by ti mohla pomôcť? Požiadaš dobrú kamarátku o radu a pomoc? Vyhľadáš profesionálneho odborníka, kouča alebo mentora?

Prečo?

Lebo získať naozaj dobrú radu, ktorá ti pomôže dosiahnuť zmenu a dostať sa von zo začarovaného kruhu, je veľmi vzácne. Vedieť niečo, čo určite funguje a mať pri sebe niekoho, kto ťa vie previesť cez bludisko rýchlo k východu, je kľúč k úspechu. Zmena je tomto processe prostriedok, keďže to, čo si robila, myslela alebo skušala doteraz, prestalo fungovať a neposúva ťa to dopredu.

Čo teraz najviac riešiš vo svojom živote? Čo ťa najviac trápi? S čím si nevieš dať rady?

Keďže čítaš tento článok, je veľmi pravdepodobné, že sa to týka financií, sebahodnoty, ocenenia, príjmu. Rady, ktoré si tu prečítaš sú aplikovateľné aj na iné oblasti tvojho života. Či sú to peniaze, vzťahy, tvoje telo, práca a ďalšie. Príncíp hojnosti je jeden a ten istý a funguje rovnako vo všetkých oblastiach nášho života. Je to jedna a tá istá energia.

Avšak to, či príjmeš dobrú radu a mentoring, je len jedna časť tvojho úspechu, nazvime ju externý faktor. Druhú časť úspechu tvorí tkz. interný faktor a to si TY. Tvoje vnútorné nastavenie a myslenie, tvoje odhodlanie a túžba uskutočniť pozitívnu zmenu a aj to, ako samu seba a život naokolo vnímaš.

Ak začneš aplikovať a vykonávať dobré rady a tipy, ale vo svojom srdci a mysli neveríš, že tvoj cieľ je dosiahnuteľný, tak sama sebe protirečíš. Ak neveríš, že si toho hodná a zaslúžiš si len to najlepšie. Ak neveríš, že dobro existuje. Ak neveríš, že si strojcom svojho života a ak sa nemáš úprimne rada. Tvoje snaženie a implementácia externých rád, môže mať dočasný výsledok, ale po určitom čase sa to všetko aj tak vráti do starých koľají. A to je aj dôvod, prečo diety nefungujú, prečo existuje jojo efekt. Prečo ľudia, ktorí vyhrajú lotérie, tak ako rýchlo peniaze získali, tak ich aj rýchlo minú.

Externé rady dlhodobo neudržia a nevytvoria tvoj želaný výsledok, ak vnútorne neveríš sebe, svojmu cieľu a životu ako takému. Môžu byť však skvelým prvým krokom, ktorý pre seba urobíš.    Príčinou je to, že tvoje vnútorné nastavenie, myslenie, cítenie, videnie sveta nepodporuje tvoju novú túžbu a výsledok, ktorý si želáš zrealizovať. Staré nastavanie, programy v tebe ťa sabotujú, bránia ti výjsť z tvojej ulity a mať kvalitnejší život.

Dáva ti to zmysel?  A to všetko sa vzťahuje aj na peniaze.

Sedem rád, ako mať viac peňazí a vytvoriť svoju finančnú hojnosť, som zostavila v spolupráci so Zuzanou Záhradníkovou, kariérnou poradkyňou akreditovanou MŠ SR, ktorá sama má výbornú finančnú hojnosť v živote, a ďalej vďaka spolupráci s mojim anglickým mentorom, ktorý je sám multi-milionár a už ma tri mesiace ma mentoruje v biznise a financiách. Tieto rady sme odprezentovali na našom pravidelnom stretnutí RealWoman Networking Evening v auguste 2014 a určite budú pre teba užitočné, vieš ich ihneď aplikovať, použiť a vytvoria pozitívny výsledok v tvojich financiách. 

Avšak na toto ťa musím upozorniť. Niekedy je jednoduchšie a rýchlejšie peniaze získať, ako ich dlhodobo udržať a znásobovať, lebo na to je potrebné viac ako dobrá rada a praktické tipy. Vyžaduje si to vnútorne sa oslobodiť od svojich negatívnych presvedčení spojených s peniazmi. Dlhodobú zmenu a výsledok vytvorí iba odvaha formovať svoje vnútorné nastavenia v kombinácii s používaním osvedčených rád od skúsených a finančne úspešných ľudí. 

1. Nauč sa prijímať s láskou

Keď dostávaš darček, kompliment, povýšenie, príimy to s láskou a vďakou. Neprotireč, nepýtaj sa prečo, nehovor, že je to veľa. Buď vďačná, že je k tebe život štedrý, prijímaj túto hojnosť. Život ti dá iba toľko, koľko dokážeš s láskou prijať. A to sa týka aj financií.

2. Peniaze sú energia, tvoj zámer je kľúčový

Peniaze sú v konečnom dôsledku energia, ktorá vyjadruje hodnotu našej práce, produktov, nápadov, služieb a ďalšie. Tvoj zámer, pocit, ktorý v sebe máš pri investovaní peňazí, platení účtov alebo faktúr dodávateľom, je energia, ktorú do financovania vkladáš. Keď platíš faktúru dodávateľom, nemyslí na to, že ti odchádzajú peniaze, že je ich menej, ale skús byť vďačná za skvelé služby, produkt alebo nápad, ktorý je tebe prínosom.

3. Nechaj plynúť tok financií

Nekotroluj toľko financie, po slovensky “neškrečkuj”, nešetri toľko. Dovoľ peniazom pohyb, pozeraj sa na ne, ako na prúd energie. Keď ju budeš príliš škrtiť, nemôže prúdiť a rásť. Investuj peniaze rozumne, urob si radosť, uži si ich, kúp darček, pomôž iným, aby sa ti mohli vrátiť z iného zdroja a znásobovať sa.

4. Rešpektuj peniaze, ale neuctievaj ich

Môj mentor ma naučil, že s peniazmi je to ako s partnerom, s Bohom, s vesmírom. Rešpektuj ich, ale neuctievaj ich. Peniaze nie sú dôležitejšie, ako láska, život, šťastie, ale nie sú ani menej. Zaslúžia si rešpekt, lebo nám plnia sny, umožňujú nám tvoriť veci a pomáhať iným.

5. Vytvor si pozitívny vzťah k peniazom

Každý sme vyrastli s určitými negatívnymi presvedčeniami o peniazoch. A to sú naše najväčšie limitácie na ceste k finančnému úspechu. Osloboď sa od týchto presvedčení a vybuduj si pozitívny, priateľský, rovnocenný vzťah k peniazom, aby ste mohli fungovať ako partneri.

6. Nemíňaj peniaze do 24 hodín odkedy ich príjmeš 

Toto je ďalšia rada, ktorú mi dal môj mentor. Peniaze sú energia, keď prídu na náš účet, nemiň ich ihneď. Dovoľ peniazom, tejto energii, aby sa tam usadila, aby si ju pocítila. Veľa peniaze prídu a hneď ich minieme. A energia hojnosti nemá dostatok času, aby sa u nás zakorenila.

7. Buď si vedomá svojej hodnoty

Maj sa rada. Uč sa uvedomovať si svoju hodnotu a to, že si zaslúžiš mať dostatok peňazí a žiť v hojnosti. Pozeraj sa na peniaze, ako na prostriedok, energiu, ktora vyjadruje tvoju hodnotu.

Nečakaj a prosím začni používať tieto rady vo svojom každodennom živote. A ak chceš vytvoriť dlhodobú finančnú stabilitu, ak chceš investovať do svojich snov alebo svojej rodiny, sprav viac než to, začni na sebe pracovať a oslobodzovať sa od negatívnych presvedčení o peniazoch, o bohatstve a o bohatých ľuďoch, aby si samu seba nelimitovala a neoberala o možnosti, rast, hojnosť a pozitívny vplyv, ktorý by si mohla mať. 

Podeľ sa s nami o svoje vlastné skúsenosti a rady.

Teším sa na tvoje komentáre a aj postrehy.

Katarína Zacharová

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x