Ako uviesť do praxe to, čo už vieš?

Ako uviesť do praxe to, čo už vieš?

Aj ty máš niekedy pocit, že toho už veľa vieš, máš toho veľa načítaného? 
Teoreticky a logicky tomu rozumieš, čo by si mala robiť a čo je pre teba dobré, aj si to vieš podložiť argumentami, ale nedarí sa ti to všetko pretaviť do reálneho života. 
Ako však uviesť do praxe to, čo už vieš? 

Zistila som, že mnohé z nás už toho vieme tak veľa, že máme z toho veľkú hlavu, ale reálne sa zmena na obzore neobjavuje. A tak sa točíme v začarovanom kruhu a plníme náš vnútorný priestor množstvom informáciami, ktoré nevieme, ako použiť, lebo si myslíme, že vedieť stačí.   

Pýtaš sa, kde je chyba v programe? Kde je ten zádrheľ? Čo je to, čo nevidíme? Ako ten slepý bod v bočnom zrkadle na aute. 

Natočila som k tejto téme nové video pre BeReal TV, verím, že v ňom nájdeš odpoveď, inšpiráciu a kroky, ktoré treba začať robiť. 

Základná harmónia, ktorá musí nastať je medzi príjmom a výdajom. A to v prípade uvedenia toho, čo vieme do praxe je v tom, koľko PRIJÍMAM informácií a poznania a koľko z toho POUŽÍVAM a realizujem. 

Ak táto rovnica rovnováhy nie je v harmónii, tak nastane disharmónia a výsledkom pri priveľkom príjme je to, že nevieme, kde začať, nevieme sa vyznať v tom množstve informácií, sme z toho unevené a frustrované. 

Ak sa disharmónia vytvorí s nadmerným používaním a realizovaním bez toho, aby sme sa učili nové veci, môžeme sa dostať do slepej uličky, narastie nám ego, myslíme si, že všetko vieme a môžeme sa ľahko stratiť z našej cesty.

Toto sú dva extrémy. Celý život je o hľadaní rovnováhy, sme ako na hojdačke, len sa musíme naučiť správne v rovnováhe hojdať 🙂 

Pozývam ťa pozrieť si moje najnovšie video k téme Ako uviesť do praxe to, čo už viem. Verím, že v tebe podnieti nové myšlienky a rozhodneš sa konať. 

Teším sa na tvoje otázky a komenty, nechaj mi ich prosím nižšie pod článkom.  

Katarína Zacharová

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x