4 vesmírne princípy, ktoré určujú smerovanie tvojho života

4 vesmírne princípy, ktoré určujú smerovanie tvojho života

Keď som bola malá, hrávali sme sa s bratom a bratrancami Dostihy a stávky alebo Človeče nehnevaj sa. Spomínam si, ako sme všetci sedeli v kruhu  v detskej izbe a tak povediac „drtili” hry. Keďže som mala okolo seba skoro samých chlapcov, a to pomerne súťaživých, tak som sa v tom musela naučiť „chodiť”, lebo každý chcel vyhrať. Pre mňa nebolo primárnym cieľom vyhrať, ale dobre si zahrať. Mala som rada priebeh hry, spoločne strávený čas a zábavu. Ak sa mi však darilo, samozrejme, bola som vo vytržení a veľmi som sa tešila. Potom prišli počítače a robili sme si poradovník na to, kto sa kedy bude hrať akú hru. Nielen my deti, ale aj rodičia. Bolo to prelomové a bola to nesmierna zábava. Dnes už máme hry v každom mobile, laptope alebo ipade. 

Počas hry zistíte o druhých veľmi veľa, každý totižto ukáže svoje skutočné Ja.

Do hry sa zapájajú emócie, adrenalín, vytvára sa tlak, vyrovnať sa  s chybami, nesprávnymi krokmi, prehrami, spoluprácou, ale aj víťazstvom. Musíme čo najlepšie nasadiť naše schopnosti a talenty, aby sme uspeli. A preto nie každá hra je vhodná pre každého. V niektorej sa nám darí viac, v inej menej, podstatné je vedieť, v ktorej môžeme vyniknúť a uspieť. Niektoré hry hráme kvôli víťazstvu, a iné pre pôžitok, zábavu alebo relax. 

Možno sa už teraz pýtaš, prečo ti tu píšem o nejakých hrách, keď si chcela čítať o 4 vesmírnych princípoch. Ešte chvíľu a všetko začne dávať zmysel.  

Hra by nebola hrou, keby nemala svoje pravidlá a cieľ. Keď dosiahneme cieľ, vieme, že sme uspeli, a ak sme prví, tak aj zvíťazili. Ak by sme nepoznali pravidlá hry, nevedeli by sme, ako máme hrať, ako spolupracovať, na čo sa sústrediť, ktoré schopnosti použiť a nevedeli by sme, ako sa dostať úspešne do cieľa. Podstatou hry by teda mohlo byť -poznať cieľ hry, ovládať jej pravidlá a nájsť dobrú stratégiu, ako uspieť a popritom sa aj dobre zabaviť.

Aj život je v podstate hra. 

Život, alebo nazvime to vesmír, funguje na určitých princípoch, zákonoch alebo povedzme, že život má svoje pravidlá. Život má zámer a svoj cieľ. A či v tejto hre, ktorá sa volá život, uspeješ, závisí od toho, či poznáš jej cieľ, ovládaš a používaš pravidlá a máš svoju vlastnú stratégiu. 

Jediný rozdiel medzi hrou a životom je ten, že život ti nestanovuje tvoj cieľ alebo životný sen, ale ty sama si ho zvolíš alebo sa s ním narodíš. Život je iba ihrisko, ktoré má svoje pravidlá, princípy a to, akú hru sa na ňom rozhodneš hrať, s kým túto hru budeš hrať, záleží iba od teba. 

Áno, je to tak. Je to iba na tebe, máš vôľu a možnosť voľby. A to, či ju využívaš, je tiež iba tvoje rozhodnutie. 

Nadčasovosť a veľkosť života spočíva v tom, že súbežne môžeme každý hrať úplne inú hru na tom istom ihrisku a byť spokojní (či nespokojní). Avšak pre všetkých platia rovnaké pravidlá. Stratégiu si každý zvolí sám. Vedieť, ako život funguje, je kľúčom k tomu, prečo sa niektorí ľudia tešia z úspechu, hojnosti, lásky, radosti a sú šťastní. A iní trpia, nedarí sa im, sú frustrovaní, podráždení, cítia nedostatok lásky a nadšenia.

Je to poznanie, ktoré buď máte, alebo ste ho zabudli. 

Neexistuje nič také ako, že ho nemáte. Každý z nás má k tomu prístup. A tí, čo nezabudli, vedia, ako na ihrisku, ktoré sa volá život, hrať hru tak, aby boli úspešní.

Ak je tvojím najvyšším snom šťastie, tak život to neposudzuje, poskytne ti ihrisko a ty hráš. Ak poznáš pravidlá, vieš, aká cesta vedie k cieľu. Vieš, ako to celé funguje, máš poznanie potrebné na naplnenie cieľa. A keď si zvolíš svoju autentickú stratégiu, dosiahneš svoj cieľ. Tvoj cieľ môže mať nekonečne veľa úrovní. Dosiahneš jednu, posunieš sa na druhú. Dosiahnuť cieľ – šťastie znamená byť šťastný, žiť šťastný život a hrať šťastne svoju hru. 

 • Prečo ľudia nevedia byť šťastní? 
 • Nedarí sa im uspieť? 
 • Nevytrvajú na ceste za svojimi snami? 
 • Prečo ľudia neveria sami v seba? 
 • Neveria, že žijeme vo svete nekonečných možností? 

Je to z nasledovných 3 dôvodov:

 1. Nepoznajú svoj cieľ, sen alebo poslanie v živote. Nemajú odvahu tento cieľ, sen a poslanie napĺňať, a teda ho žiť.
 2. Nepoznajú pravidlá, princípy a zákony života, vesmíru, na ktorých to všetko stojí a aj padá, a tak sa stretávajú so zlyhaním, neúspechom, sklamaním, frustráciou, nedôverou alebo stresom.
 3. Nepoznajú svoju autentickú stratégiu, ako naplniť svoj cieľ a efektívne používať princípy života a čo najslobodnejšie vyjadriť to, kto skutočne sú.

Kľúč je v poznaní. 

Ako dobre poznáš hru, ktorá sa volá život, ktorá nie je dobrá alebo zlá, ktorá nikoho nesúdi a neuprednostňuje, nemá preferencie, má iba ihrisko a pravidlá a čaká, kedy začneš hrať, lebo to je jej zámer?   A práve 4 vesmírne princípy, ktoré ti v skratke predstavím, ti pomáhajú prebudiť sa a napojiť ťa na poznanie, ktoré určuje smer, kvalitu, úspech a naplnenie tvojho života.

1. vesmírny princíp –  Princíp života

 • Najvyšší zámer života je evolúcia.
 • Naša hra je to, ako sa život cez nás rozvíja. My sme evolúcia.
 • Všetko, čo sa nám v živote deje, je pre účel našej evolúcie, rastu a prehĺbenie poznania.
 • Ak poznáš princíp života, tak poznáš dôvod, prečo hráme hru zvanú život.

2. vesmírny princíp – Princíp bytia

 • Naše bytie tvoria tri elementy – telo, myseľ a duša.
 • Ak ich máš v rovnováhe a naplno využívaš ich potenciál, poznáš princípy ihriska a vieš zo života dostať maximum.
 • Veľkosť tvojho potenciálu je neobmedzená, iba vesmír určuje hranice.

3. vesmírny princíp – Princíp príťažlivosti

 • Všetko je energia a všetko má svoju úroveň vibrácie. My sme energia.
 • To, čo v živote máme, koho stretávame, je vo veľkej miere výsledkom tejto vibrácie.
 • Ak ovládate tento princíp, viete, ako napredovať na ceste života k svojmu cieľu .
 • Je to naša príležitosť, mať zodpovednosť za svoj život a priťahovať to, čo si želáme.

4. vesmírny princíp – Princíp manifestácie

 • Konkrétne techniky, ktoré nám život ponúka, aby sme mohli naplno hrať, užívať si život a žiť naše sny.
 • Tento princíp funguje bez rozdielu, rovnako pre každého, len nie každý si uvedomuje, čo je prvý stimul, ktorý do tohto systému vloží.

Každý z nás sa narodí, aby hral na ihrisku, ktoré sa volá život.  Každý z nás má nejaký cieľ, sen, túžbu a poslanie, ktoré v tomto živote chce naplniť.  Každý z nás v srdci túži byť šťastný a slobodne vyjadriť to, kto je. 

 • Po čom skutočne túžiš ty? 
 • Vieš akú hru hráš vo svojom živote? 
 • Baví ťa hra, ktorú hráš? 

Podeľte sa mnou o svoju skúsenosť, poznanie a uhol pohľadu nižšie v komente.

Tieto princípy som nadobúdala v posledných rokoch a zostavila som ich v priebehu uplynulých mesiacov. Nepíšem o nich ešte veľa, lebo ich treba prežiť a mám skúsenosť, že keď ich zažijete osobne, tak nadobudnete toto poznanie oveľa rýchlejšie a silnejšie.

Katarína Zacharová

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x